zobacz folder

zobacz film

zobacz certyfikat

Ciekawostki

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami, które w większym stopniu odpowiedzą Państwu na pytanie, czym jest Biofeedback, w jaki sposób może być wykorzystywany i jak oddziaływuje na różne dziedziny życia.

Audycja radiowa
Wywiad z trenerami naszego gabinetu dla radia CCM


Siła umysłu Adama Małysza
Czy wiesz, że człowiek potrafi sam świadomie kontrolować bicie serca, pracę mózgu, a nawet wpływać na ciśnienie tętnicze krwi? Naukowcy udowodnili, że dzięki zdobyciu kontroli nad procesami zachodzącymi w organizmie, możemy złagodzić wiele swoich dolegliwości. Umożliwia to technika biofeedback, czyli biologiczne sprzężenie zwrotne. Początkowo była ona stosowana jedynie w psychologii, a teraz jest wykorzystywana w nowoczesnej medycynie. Pozwala na pozbycie się różnych kłopotów zdrowotnych - od arytmii serca aż po nietrzymanie moczu.


Test na dominację półkul mózgowych
Sprawdź, którą półkulę mózgu wykorzystujesz w większym stopniu. Zapraszamy do rozwiązania testu.


W tajnym laboratorium piłkarskim
Profile wellnessu, biofeedback, posiedzenia w Mind Room - AC Milan ma najnowocześniejszą w Europie sekcję medyczną. W Milan Lab trenuje się nie tylko mięśnie, lecz także duszę.


Biofeedback - odkrywanie tajemnic ludzkiego umysłu
Mózg jest jedną z najmniej znanych części naszego ciała. Naukowcy od wielu lat próbują zgłębić jego tajemnice i możliwości. Dzięki nim i ich badaniom wiemy... jak niewiele wiemy.


Ona i biofeedback - programy Joanny Brodzik
Czy wiecie ile procent możliwości naszego mózgu wykorzystuje każdy z nas? Dużo mniej niż połowę! Co z tym zrobić? Joasia chce pomóc sobie w zapamiętywaniu dużej ilości tekstów swoich ról.


Czy można poprawić wydolność swojego mózgu?
Człowiek wykorzystuje mniej niż 10% potencjału swojego mózgu. Nowa metoda neurotechnologii daje szanse doskonalenia i zwiększania jego efektywności. Stwarza też ogromne możliwości w leczeniu zaburzeń neurologicznych, psychiatrycznych, psychosomatycznych.


Twój mózg ma moc
Chcesz szybciej się koncentrować, zwalczyć stres? Pozbyć się bólu głowy albo pleców? Pomoże ci w tym terapia stosowana w szkoleniu amerykańskich kosmonautów.


Trenuj swój mózg, będziesz zdrowsza
Boli cię głowa? Serce pracuje nierówno? Ciśnienie zanadto się podnosi? Jest na to sposób - biofeedback. Dzięki niemu nasz umysł uczy się świadomie kontrolować na przykład bicie serca lub rytm oddechu.


Mózg jak dżojstik
Moje fale mózgowe gasiły gwiazdy, kierowały autem, samolotem, a nawet rzeką. I działo się to nie we śnie, ale w małym gabinecie lekarskim na Wildzie.


Jak zwiększyć skuteczność nauki i mieć dwa razy więcej czasu na przyjemności
Czy zdałeś już sobie sprawę ile czasu tracisz siedząc nad książkami bezskutecznie próbując się skupić? Spróbuj na razie nie myśleć o tych wszystkich egzaminach, które zawaliłeś z powodu problemów z koncentracją. Te zarwane noce i zmęczenie skutecznie utrudniające naukę. Czas nieubłaganie biegnący na przód. Wiesz pewnie jak to jest, gdy w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że już za późno...


Joga XXI wieku?
Nowa bezinwazyjana, diagnostyczno - terapeutyczna technika optymalizacji pracy własnego mózgu szybko zyskała na popularności w USA i Europie Zachodniej, gdzie działa kilka tysięcy specjalizujących się w tej metodzie ośrodków. Obecnie nowoczesna terapia wykorzystywana do wspomagania leczenia w klinikach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz poradniach psychologiczno - pedagogicznych cieszy się dużym uznaniem w Polsce.


Wirtualny trening intelektualny
Trening EEG biofeedback opracowany przed 30 laty z myślą o narażonych na stres, a przez to miewających problemy z koncentracją pracownikach NASA, dziś dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych. Trening poprawiający właśnie koncentrację, pamięć, oraz działający relaksująco i odstresowująco wykorzystuje fakt, iż odpowiednio motywowany mózg ludzki zdolny jest do wyuczenia się pewnego wzorca pracy.


Biofeedback - trening mózgu
Korzystali z niego najpierw astronauci w NASA, potem trafił do "cywila". W Polsce dotychczas ćwiczyli w ten sposób wyłącznie sportowcy wyczynowi. Obecnie urządzenia do jego przeprowadzania są dostępne dla wszystkich zainteresowanych w placówkach służby zdrowia.


Długotrwały stres
Relacje między emocjami a zdrowiem okazują się coraz bardziej interesujące i coraz większe. Według najnowszych badań neurofizjologów amerykańskich proces leczenia organizmu jest znacznie przyśpieszony, kiedy mózg znajduje się w określonym stanie.


Nowe możliwości terapeutyczne
Człowiek wykorzystuje mniej niż 10% potencjału swojego mózgu. Nowa metoda neurotechnologii daje szanse doskonalenia i zwiększania jego efektywności. Stwarza też ogromne możliwości w leczeniu zaburzeń neurologicznych, psychiatrycznych, psychosomatycznych.


What Is Neurofeedback ? - EEG INFO Videos


NASA Video Game Brain Training for ADHD


Neurofeedback for migraines


Neurofeedback: The Experts' point of view: Siegfried Othmer.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu Iwony Garcarz oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij