zobacz folder

zobacz film

zobacz certyfikat

EEG Biofeedback, Terapia sensoryczna, Mnemotechniki w Gliwicach


Za prawidłową pracę mózgu odpowiada wiele skomplikowanych czynników, niemniej jednak z pomocą rozmaitych terapii i ćwiczeń można spowodować, iż praca mózgu osiągnie najwyższy poziom rozwoju, a co za tym idzie przyswajanie informacji, ich interpretacja, wykorzystywanie oraz cała masa innych procesów nie będzie stwarzać trudności.

Jeżeli chodzi o metody terapii, które pomagają w kształtowaniu pracy mózgu oraz eliminowaniu wszelkiego rodzaju zaburzeń można wyróżnić kilka podstawowych:

EEG Biofeedback Gliwice

Jest to metoda terapeutyczna wywodząca się z medycyny klasycznej, której zadaniem jest zwiększenie skuteczności funkcjonowania mózgu. EEG Biofeedback to neurorehabilitacja, w której zostały połączone elementy neurofizjoterapii i psychoterapii. W terapii EEG Biofeedback wykorzystywane jest sprzężenie zwrotne, dzięki któremu z pomocą zestawu komputerowego obrazowana i modulowana jest czynność bioelektryczna mózgu. Terapia ta może być stosowana już u dzieci w wieku powyżej 3 lat, a indywidualne opracowywany program korekcyjno-terapeutyczny pozwala uzyskać spektakularne rezultaty. Z metody EEG Biofeedback mogą korzystać zarówno osoby zdrowe jak i te z różnymi zaburzeniami, od problemów z koncentracją, zapamiętywaniem, bezsennością, poprzez stany lękowe i apatię, a skończywszy na leczeniu uzależnień, przewlekłych bólów głowy czy rehabilitację po udarach.

EEG-BFB

Terapia sensoryczna Gliwice

Wykorzystywana jest przede wszystkim u dzieci pod postacią tak zwanej Integracji Sensorycznej, której zadaniem jest ukształtowanie i wyćwiczenie właściwych reakcji związanych z przyswajaniem wiadomości, ich rozpoznawaniem, interpretacją i wykorzystywaniem. Terapia sensoryczna jest praktykowana zarówno u dzieci zdrowych jak i tych, u których występują różnego rodzaju zaburzenia, a systematyczna praktyka tej terapii daje bardzo dobre rezultaty i jest wielce pomocna w zdobywaniu przez dziecko tzw. umiejętności szkolnych.

EEG-BFB

Mnemotechniki Gliwice

Jest to metoda terapii, a ściślej zbiór technik, które mają wpłynąć na poprawę pamięci. Zapamiętywanie, przechowywanie i przypominanie sobie różnych informacji dla wielu osób stanowi ogromną trudność, a mnemotechniki ćwiczą mózg tak, aby nie było to już nigdy problemem. Na techniki ćwiczenia pamięci składa się kilka metod, a są to: mnemotechniki proste (metoda pierwszych liter, akronimy, rymowanki i wierszyki, cyfry reprezentowane przez słowa), pałac pamięci, łańcuchowa metoda skojarzeń, metoda haków pamięciowych, główny system pamięciowy.

Mnemotechniki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu Iwony Garcarz oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij