Close

EEG Biofeedback, Mnemotechniki w Gliwicach

Za prawidłową pracę mózgu odpowiada wiele skomplikowanych czynników, niemniej jednak z pomocą rozmaitych terapii i ćwiczeń można spowodować, iż praca mózgu osiągnie najwyższy poziom rozwoju, a co za tym idzie przyswajanie informacji, ich interpretacja, wykorzystywanie oraz cała masa innych procesów nie będzie stwarzać trudności.

Jeżeli chodzi o metody terapii, które pomagają w kształtowaniu pracy mózgu oraz eliminowaniu wszelkiego rodzaju zaburzeń można wyróżnić kilka podstawowych:

EEG Biofeedback Gliwice

Jest to metoda terapeutyczna wywodząca się z medycyny klasycznej, której zadaniem jest zwiększenie skuteczności funkcjonowania mózgu. EEG Biofeedback to neurorehabilitacja, w której zostały połączone elementy neurofizjoterapii i psychoterapii. W terapii EEG Biofeedback wykorzystywane jest sprzężenie zwrotne, dzięki któremu z pomocą zestawu komputerowego obrazowana i modulowana jest czynność bioelektryczna mózgu. Terapia ta może być stosowana już u dzieci w wieku powyżej 3 lat, a indywidualne opracowywany program korekcyjno-terapeutyczny pozwala uzyskać spektakularne rezultaty. Z metody EEG Biofeedback mogą korzystać zarówno osoby zdrowe jak i te z różnymi zaburzeniami, od problemów z koncentracją, zapamiętywaniem, bezsennością, poprzez stany lękowe i apatię, a skończywszy na leczeniu uzależnień, przewlekłych bólów głowy czy rehabilitację po udarach.