Close

Aparatura

Aparatura i sprzęt – EEG Biofeedback

Diagnoza podstawowa w pkt CZ i PZ-PAF, mini QEEG oraz treningi mózgu EEG-Biofeedback prowadzone są w gabinecie Synergia w Gliwicach na najnowocześniejszym na świecie sprzęcie do EEG-biofeedback na systemie firmy Thought Technology: koder ProComp 5 Infiniti (certyfikat ISO i certyfikat medyczny CE) oraz na unikalnym oprogramowaniu: BioGraph Infiniti.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.biomed.org.pl
w zakładce: Aparatura – Systemy Biofeedback – Zestawy Biofeedback, Baza normatywna, Specyfikacja, Oprogramowanie, Kodery, Czujniki, Elektrody, Pasty i żele.

 1. System BioGragh Infinity
 2. Program EEG Suite
 3. Program Pshysiology Suite
 4. Program BioGraph X Infinity
 5. Koder – Pro Comp 5 Infinity
 6. Sensory – EEG Z + 5 dodatkowych sensorów do monitoringu fizjologicznego:
  • Sensor pomiaru impedancji – jakości połączenia EEG Z
  • Sensor pomiaru napięcia mięśni EMG (elektromiografia) lub SEMG (powierzchniowa elektromiografia), czujnik MyoScan Pro
  • Sensor rytmu serca HR-BVP
  • Sensor przewodności skóry SKIN
  • Sensor temperatury ciała
  • Sensor oddychania

Thought Technology oferuje kompletny zestaw fizjologicznych sensorów.

Fizjologiczne sensory:

EEG Sensor (elektroencefalografia) używany jest do neurofeedback’u, diagnozowania koncentracji uwagi i treningu doskonalenia umiejętności. Czujnik jest elektronicznym przedwzmacniaczem dla sygnału EEG. EEG-Z jest w równym stopniu: sensorem EEG i czujnikiem impedancji. Dzięki wbudowanej funkcji pomiaru impedancji prowadzący zapis ma zawsze kontrolę nad jakością podłączenia elektrod.

Sensor SEMG-MyoScan Pro (powierzchniowa elektromiografia) służy do rehabilitacji mięśni, relaksacji, medycyny sportowej, treningu i doskonalenia umiejętności. Umożliwia wykonywanie pomiarów napięcia mięśniowego. Stosowany z ProComp Infiniti lub ProComp 5. Funkcje filtrowania można przełączać bezpośrednio na czujniku. Zakres pomiaru może wynosić od 0-400 µV aż do 0-1600 µV. Używany z elektrodami jednorazowymi Triode lub Single.

Sensor HR/BVP – służy do pomiaru objętości pulsu, zmienność rytmu serca (inaczej zwany fotopletysmograf). Dzięki zastosowaniu podczerwieni pozwala zmierzyć takie parametry, jak: tętno, amplituda BVP, kształt fal BVP, zmienność HR. Jest sensorem, zakładanym na palce, który mierzy rytm serca, amplitudę tętna, RSA i HRV biofeedback w celu monitorowania peryferyjnego krążenia krwi i treningu relaksacji.

Sensor przewodności skóry (SC) – służy do wykonywania pomiarów aktywności elektrodermalnej skóry (mierzy zmianę przewodnictwa skóry na palcach dłoni). To najbardziej znany w psychofizjologii pomiar. Mierzony jest w jednostkach micromhos i dostarcza bardzo ważnego parametru stresu, któryodzwierciedla reakcję na stres, emocje, poziom aktywacji. Czujnik wyposażony jest w paski, które podłącza się do palców dłoni z elektrodami Ag-AgCl, które są wymienne.

Sensor Temperatury (w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita) mierzy temperaturę obwodową. Wykorzystywany do prowadzenia treningów relaksacyjnych i nauki relaksacji oraz do diagnozy reakcji na stres i nauki kontroli nad stresem. stosowany do monitorowania zmian w peryferyjnym krążeniu krwi. Małej wielkości miernik temperatury rejestruje temperaturę w przedziale od 50 do 115ºF (10 do 45ºC) z dokładnością do 0.006ºF. dzwierciedla reakcję na stres, emocje, poziom aktywacji. Czujnik wyposażony jest w paski, które podłącza się do palców dłoni z elektrodami Ag-AgCl, które są wymienne.

Sensor oddychania wykorzystuje wrażliwy na rozciąganie i wytrzymały elektroniczny czujnik mierzący aktywność oddechową, zamontowany na pasku zapinanym na rzep, dla pomiaru amplitudy i rytmu oddychania. Pomiary mogą być wykorzystane do treningu Biofeedback w celu nauki prawidłowego wzorca oddechowego, jak również jako element diagnozy.

Informujemy, że treningi mózgu były prowadzone do tej pory na bazie 160 animacji AVI, bajek i filmów na DVD, z dźwiękami MIDI, MP3, Wave lub z muzyką z płyty CD. Od maja 2012r. treningi zostały wzbogacone o animacje i interaktywne gry flash dla BioGraph Infiniti oraz BioFun Games. Od czerwca 2014r. pacjenci będą trenować także na interaktywnej grze nowej generacji: Zukor’s Grind 2.0, polską wersję (gra z deskorolką) z polskim menu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.biomed.org.pl – w zakładce: Aparatura-Systemy Biofeedback-Animacje, Gry flash, Gry Biofun.

Animacje AVI – 160 animacji zgromadzonych na płycie CD, która zawiera: animacje, zdjęcia natury, komiksy, gry, wirtualne podróże, fotografie, filmy i wiele innych.

Interaktywne gry flash dla BioGraph Infiniti – zostały opracowane na zasadzie sterowania równorzędnego np. szybkość prowadzonego auta jest sterowana mózgiem a kierunek jazdy sterowany jest ręcznie za pomocą strzałek na klawiaturze, aby przeskoczyć inne samochody trzeba dobrze się skoncentrować.

Używając bezprzewodowej klawiatury w trakcie treningu można wzbogacić sesję terapii metodą Biofeedback dzięki pasjonującej zabawie z czarodziejem, statkiem kosmicznym czy wędrówce w labiryncie.

Atrakcyjna grafika oraz punkty, dzięki którym można wpisać się na listę rekordzistów wzmacnia motywację dziecka do pracy.

BioFun Games to interaktywne gry do Biofeedback’u, dzięki którym można wybrać się w podróż dookoła świata lub wziąć udział w wyścigu.

Podróż dookoła świata – to interesująca gra inspirowana powieścią J. Verne’a “Podróż dookoła świata”. Poprzez kontrolę balonu z użyciem swojej fizjologiimożna dolecieć do najbardziej znanych miast na świecie: Hongkong, Vancouver, Kair, Paryż, Montreal i Nowy Jork.

PhysioRacer – MyoRacer – NeuroRacer
W tej wersji gry można wybrać postać, jaką chcemy się poruszać, pojazd, samolot, okręt, statek podwodny i in. Można także uczestniczyć w tajemniczej misji, wziąć udział w wyścigu samochodowym lub zostać super bohaterem!

Biofeedback z grą Zukor’s Grind
Zukor’s Grind to gra terapeutyczna nowej generacji wykorzystywana do terapii Biofeedback. Gra została opracowana przez producenta profesjonalnych gier i filmów fabularnych Samuela Turcotte. Teraz gra jest dostępna w polskiej wersji językowej z polskim menu i obszerną instrukcją. Gra wchodzi w skład pakietów terapeutycznych z koderami: ProComp 2, ProComp 5, ProComp Infiniti i FlexComp Infiniti. Film pokazuje możliwości gry.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.biomed.org.pl
w zakładce: Strona Główna – Biofeedback z grą Zukor’s Grind; czytaj więcej: Zukor opis Biomed

Gra Zukor – Opis Biomed